Raspis natječaja – više radnih mjesta

RASPIS NATJEČAJ za izbor u:

1. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto redovitog profesora za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, grana informacijski sustavi i informatologija, na Odsjeku za fonetiku – 1 izvršitelj (m/ž)
  2. naslovno znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti – 1 izvršitelj (m/ž)
  3. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta za područje humanističkih znanosti, polje arheologija, grana klasična arheologija, na Katedri za klasičnu arheologiju na Odsjeku za arheologiju – 1 izvršitelj (m/ž)
  4. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana fonetika, na Katedri za primijenjenu fonetiku na Odsjeku za fonetiku – 1 izvršitelj (m/ž)
  5. naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti – 1 izvršitelj (m/ž)
  6. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta za područje društvenih znanosti, polje pedagogija, grana opća pedagogija, na Odsjeku za pedagogiju – 1 izvršitelj (m/ž)
  7. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta za područje humanističkih znanosti, polje povijest umjetnosti, grana povijest i teorija likovnih umjetnosti, arhitekture, urbanizma i vizualnih komunikacija, na Katedri za metodiku nastave povijesti umjetnosti, na Odsjeku za povijest umjetnosti – 1 izvršitelj (m/ž)
  8. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana slavistika, na Katedri za srpsku i crnogorsku književnost na Odsjeku za južnoslavenske jezike i književnosti – 1 izvršitelj (m/ž)
  9. znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta za područje društvenih znanosti, polje sociologija, grana posebne sociologije, na Katedri za vojnu sociologiju na Odsjeku za sociologiju – 1 izvršitelj (m/ž)
  10. naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje društvenih znanosti, polje sociologija, grana posebne sociologije, na predmetu Obrazovanje i društvo na Odsjeku za sociologiju – 1 izvršitelj (m/ž)
  11. naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje društvenih znanosti, polje sociologija, na predmetu Sociologija migracija na Odsjeku za sociologiju – 1 izvršitelj (m/ž)
  12. nastavno zvanje i na radno mjesto lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana kroatistika, na Croaticumu, Centru za hrvatski kao drugi i strani jezik pri Odsjeku za kroatistiku, na određeno vrijeme od 3 godine – 6 izvršitelja (m/ž)
  13. naslovno nastavno zvanje predavača za područje društvenih znanosti, polje sociologija, na predmetima Sociologija porodice i Feminističke teorije i pokreti na Odsjeku za sociologiju – 1 izvršitelj (m/ž)
  14. suradničko zvanje i na radno mjesto poslijedoktoranda za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana germanistika, na Katedri za njemačku književnost na Odsjeku za germanistiku, na određeno vrijeme – 1 izvršitelj (m/ž)
  15. suradničko zvanje i na radno mjesto poslijedoktoranda za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana klasična filologija, na Katedri za grčki jezik i književnost na Odsjeku za klasičnu filologiju, na određeno vrijeme – 1 izvršitelj (m/ž)
  16. suradničko zvanje i na radno mjesto poslijedoktoranda za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana japanologija, na Katedri za japanologiju na Odsjeku za indologiju i dalekoistočne studije, na određeno vrijeme – 1 izvršitelj (m/ž)

Pristupnici (m/ž) moraju ispunjavati uvjete utvrđene Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (Narodne novine broj 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 02/07, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14, 60/15).

Prijava mora sadržavati:

• životopis (potpisan, najviše jedna kartica teksta)
  • Potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO) o podacima evidentiranim u bazi podataka HZMO-a odnosno elektronički zapis
  • presliku diplome o završenom odgovarajućem diplomskom sveučilišnom studiju i/ili stečenom akademskom stupnju
  • popis radova i separate radova relevantnih za izbor i prikaz znanstvene, nastavne i stručne djelatnosti
  • rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije za one pristupnike koji su kvalifikaciju stekli u inozemstvu
  • presliku odluke (potvrde) o prethodnom izboru u zvanje ukoliko su birani
  • domovnicu ili dokaz o državljanstvu druge države, a strani su državljani dužni priložiti i dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (napredna razina) Rok za podnošenje prijava je 30 dana od objave natječaja u Narodnim novinama. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.
  • Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se na adresu: Filozofski fakultet u Zagrebu, Urudžbeni ured, 10 000 Zagreb, Ivana Lučića 3.
  • Životopis, popis radova i podatke o znanstvenom, nastavnom i stručnom radu, potrebno je dostaviti i u elektroničkom obliku (CD, USB).

za natječaj pod točkom 12.

Prednost će imati kandidati koji imaju trogodišnje radno iskustvo u poučavanju jezično heterogenih skupina i radove objavljene iz područja hrvatskoga kao inoga jezika.

Rezultati izbora bit će objavljeni na službenoj internetskoj stranici Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu www.ffzg.unizg.hr